Stiri La Liga

Spectacol și Egalitate în LaLiga: Real Madrid și Real Betis Au Remizat într-un Duel Incendiar

Goluri de Excepție: Bellingham Deschide Scorul, dar Ruibal Aduce Egalitatea pentru Betis

Real Betis și Real Madrid s-au confruntat într-un meci intens de LaLiga, încheiat cu un spectaculos 1-1. Deschiderea scorului a aparținut lui Jude Bellingham, care a înscris cu o execuție precisă în urma unei pase magistrale de la Brahim Diaz. Englezul a atins astfel 15 goluri în 17 partide în toate competițiile în acest sezon.

Aitor Ruibal a adus echilibrul în minutul 66 cu un șut la distanță în vinclu, după o pasă de la Willian Jose într-o fază rapidă. Antrenorul lui Real Madrid, Carlo Ancelotti, a recunoscut că a fost un meci echilibrat și că Betis merită rezultatul.

Ruibal (24) a adus egalarea pentru Betis

Ancelotti Mulțumit de Rezultatul Just După un Joc Excelent Făcut de Betis

„Betis a făcut un efort remarcabil și nu meritau să piardă. Rezultatul este bun. Suntem mulțumiți pentru că este un stadion dificil. Au marcat un gol fantastic. Sunt satisfăcut; nu poți câștiga fiecare meci,” a declarat Ancelotti într-o conferință de presă.

Cu toate că Isco de la Betis a avut o șansă de a aduce victoria în ultimul minut, lovitura sa de cap a lovit bara, aducând ușurare lui Real Madrid. Echipa se menține pe primul loc în clasament, cu 39 de puncte, unul în fața lui Girona care joacă duminică seara cu Barcelona.