Type to search

Stiri Bundesliga

Bayer Leverkusen Domină Bundesliga: 3-0 Împotriva lui Werder Bremen și Revine în Vârful Clasamentului!

Avatar of Xpert Bet
Share
Banner Statistici Premium xpertbet

O victorie zdrobitoare îi aduce pe jucătorii lui Xabi Alonso în fruntea clasamentului Bundesliga

Într-un meci important în Bundesliga, Bayer Leverkusen și-a demonstrat dominația cu o victorie clară cu 3-0 împotriva lui Werder Bremen. Echipa lui Xabi Alonso a început meciul pe locul secund, dar a reușit să învingă confortabil, revenind pe primul loc în clasament.

Granit Xhaka, mijlocașul echipei, a declarat: „Suntem într-o dinamică excelentă. Echipa noastră ascultă, se împinge la limită, și asta este singura cale de a câștiga.”

Antrenorul Xabi Alonso cu Granit Xhaka

Formă impecabilă pentru Leverkusen! Cu două puncte avans, echipa lui Xabi Alonso își consolidează poziția în fruntea clasamentului

Partida a început perfect pentru Leverkusen, care a primit un impuls neașteptat în minutul 1. Olivier Deman, mijlocașul lui Bremen, a marcat un autogol ciudat, iar mingea a ajuns în propria poartă. Cu un avantaj timpuriu, echipa lui Xabi Alonso și-a consolidat controlul asupra jocului.

Jeremie Frimpong a adăugat al doilea gol înainte de pauză, cu un șut imparabil în colțul de sus al plasei. Bremen a încercat să revină în joc, dar eforturile lor au fost reduse la tăcere de sistemul VAR, care a anulat un gol al lui Marvin Ducksch pentru ofsaid.

Alex Grimaldo a închis tabela cu al treilea gol în minutul 75, semnând pentru a patra sa reușită în ultimele trei meciuri din Bundesliga. Cu această victorie, Bayer Leverkusen a ajuns la 17 victorii și un egal în cele 18 meciuri jucate în toate competițiile în acest sezon.