Type to search

Stiri Serie A

Derby în Serie A: Juventus și Inter Milano Împart Punctele Într-un Meci Incendiar

Avatar of Xpert Bet
Share

Vlahovic și Martinez Strălucesc în Confruntarea de Top dintre Juventus și Inter

Derbiul Serie A dintre Juventus și Inter Milano s-a încheiat cu o remiză 1-1, într-un meci plin de intensitate și dramatism. În minutul 27, Dusan Vlahovic a deschis scorul pentru Juve, primind o pasă în careu de la Federico Chiesa și plasând mingea calm în colțul de jos al porții.

Doar șase minute mai târziu, Lautaro Martinez a adus egalarea pentru Inter, realizând o acțiune inteligentă în careu, preluând o centrare de la Marcus Thuram și șutând cu precizie în colțul apropiat.

Rezultatul menține Inter pe primul loc în clasament cu 32 de puncte, în timp ce Juventus ocupă poziția secundă cu 30 de puncte, ambele echipe având câte 13 meciuri disputate.

Meciul a adus momente tensionate, iar fanii au reacționat cu fluierături când Juan Cuadrado, fost jucător la Juventus timp de opt ani, a intrat pe teren pentru Inter.

Dusan Vlahovic în acțiune

Reacții de la Antrenori: Inzaghi și Allegri Comentează Duelul Fierbinte de pe Teren

Antrenorul lui Inter, Simone Inzaghi, a declarat după meci: „Este foarte dificil să marchezi împotriva lui Juve, mai ales când au preluat conducerea. Echipa a rămas concentrată, am marcat un gol de egalare excelent. Chiar dacă nu am creat mult în repriza a doua, împotriva unei echipe puternice precum Juve, care se află pe bună dreptate pe locul doi în clasament, am luat un punct.”

Antrenorul lui Juventus, Massimiliano Allegri, a comentat: „Am primit un gol naiv, mai ales că a fost la doar câteva minute după deschiderea scorului nostru. Inter a arătat deja că atunci când au spațiu pentru a alerga, le este mai ușor.”

Allegri a subliniat importanța unei apărări solide și agresive și a menționat că echipa sa se îmbunătățește progresiv în acest sens.

Juventus va juca următorul meci împotriva lui Monza vineri, în timp ce Inter se pregătește pentru o confruntare în Liga Campionilor împotriva lui Benfica miercuri, urmată de un meci împotriva lui Napoli pe 3 decembrie.