Stiri NBA

Victorie la Limită pentru Toronto Raptors: 124-121 cu Cleveland Cavaliers

Toronto Raptors Revin pe Drumul Victoriei

După două înfrângeri consecutive, echipa Toronto Raptors și-a regăsit forma și a obținut o victorie prețioasă împotriva celor de la Cleveland Cavaliers, cu scorul de 124-121. Pascal Siakam a fost vedeta meciului, reușind să marcheze 36 de puncte, contribuind astfel decisiv la succesul echipei sale. Alături de el, Scottie Barnes a adăugat 20 de puncte, jucând un rol esențial în dinamica echipei.

Meciul a marcat și debutul lui RJ Barrett și Immanuel Quickley la Raptors, după transferul lor de la New York Knicks. Barrett a impresionat cu 19 puncte marcate, în timp ce Quickley a contribuit cu 14 puncte. De asemenea, Jakob Poeltl a avut o prestație remarcabilă, cu 14 puncte, 11 recuperări și trei blocaje. Dennis Schroder a adăugat și el 12 puncte la scorul final al echipei.

Final Palpitant în Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers

Meciul a fost unul echilibrat, cu Toronto intrând în ultimul sfert cu un avantaj de șapte puncte. Cu toate acestea, o aruncare de trei puncte reușită de Merrill a egalat scorul la 108, iar apoi Mitchell a adus Cleveland în avantaj. Raptors a răspuns prompt, revenind în frunte cu 113-111. Finalul meciului a fost unul palpitant, cu Barnes și Barrett jucând un rol crucial în menținerea avantajului și asigurarea victoriei pentru Toronto.

Gazdele au avut un start puternic, conducând cu 41-32 după primul sfert și menținând un ritm bun de joc. Pentru oaspeți, Caris LeVert a fost cel mai bun marcator cu 31 de puncte, urmat de Donovan Mitchell cu 26 de puncte. Jarrett Allen a adăugat 16 puncte și 11 recuperări, contribuind la efortul echipei sale. Deși Cavaliers au redus diferența de scor, Raptors a reușit să se impună în final, demonstrând calitatea și tenacitatea echipei.