Stiri MLS

Spectacol Fotbalistic la Cote Maxime: Columbus Crew Întoarce Rezultatul și Accede În Finala MLS Cup!

Răsturnare de Situație Uimitoare: Columbus Crew Învinge FC Cincinnati cu 3-2 și Se Califică în Finală!

Sâmbătă seara a adus un festin fotbalistic, iar echipa Columbus Crew a fost protagonista unei răsturnări de situație remarcabile, învingând pe FC Cincinnati pe terenul acesteia cu 3-2 și obținând biletul pentru Finala MLS Cup.

Brandon Vazquez a deschis scorul în minutul 14 pentru Cincinnati, iar MVP-ul ligii, Luciano Acosta, a dublat avantajul înainte de pauză. Cu toate acestea, o revenire senzațională a adus Crew în joc.

În minutul 69, un gol al lui Cincinnati a fost anulat din cauza unui henț, iar Crew s-a apropiat la 2-1 printr-un autogol al lui Alvas Powell șase minute mai târziu. Diego Rossi a egalat în minutul 86, trimițând meciul în prelungiri.

Christian Ramirez

Bătălia pentru Finala Conferinței MLS: O Premieră Istorică!

Spectacolul a continuat în timpul suplimentar, iar Christian Ramirez a devenit eroul serii cu golul victoriei în minutul 115. Cucho Hernandez și Kevin Molino au furnizat pase decisive, prevestind o confruntare incitantă în finala Cupei MLS cu învingătoarea dintre FC Los Angeles și Dynamo Houston.

Portarul Columbus Crew, Patrick Schulte, a terminat meciul cu cinci salvări de la gol pentru echipa sa, în timp ce portarul gazdelor, Roman Celentano, a oprit cinci șuturi pentru Cincinnati. Eroul Ramirez a purtat la mână brățara de la maternitatea unde săptămâna trecută s-a născut fiul său.

Columbus Crew a demonstrat reziliență, inversând un deficit de la 0-2 și oferind suporterilor o seară memorabilă. Odată cu această victorie, echipa se pregătește pentru Finala MLS Cup, iar entuziasmul atinge cote maxime în rândul fanilor și al fotbalului american.