Stiri Premier League

Show Spectaculos în Premier League: Manchester City și Tottenham, Rezultat 3-3 Într-un Meci Nebun

Dejan Kulusevski Aduce Egalarea în Ultimele Momente: City și Tottenham Oferă un Duel Exploziv

Manchester City și Tottenham Hotspur au oferit un meci plin de emoții, încheiat cu un spectaculos 3-3 în Premier League. Sub conducerea lui Pep Guardiola, City a sperat să obțină o victorie importantă, dar un gol de ultim moment al lui Dejan Kulusevski a adus un punct pentru echipa lui Ange Postecoglou.

Manchester City, echipă aflată inițial într-o poziție favorabilă pentru a obține cele trei puncte, a fost șocată de determinarea lui Tottenham. Deschiderea de scor a venit rapid, în minutul 6, când Son Heung-Min a profitat de o pasă precisă a lui Kulusevski, depășind apărarea și înscris cu un șut plasat în poarta gazdelor.

City a revenit rapid în joc, iar Son a înscris un autogol ciudat în minutul 9, aducând scorul la egalitate.

Phil Foden a adus City în avantaj în minutul 31, profitând de o greșeală a lui Tottenham în construcția jocului.

Jack Grealish a Părut să Aducă Victoria, dar Kulusevski Lovește Din Nou - City Ratează Șansa de a Urca pe Primul Loc

Eforturile lui Alvarez și Doku au fost împiedicate de bara transversală, iar Haaland a ratat câteva ocazii mari. Cu toate acestea, intensitatea atacurilor gazdelor a scăzut în repriza a doua, iar Lo Celso a restabilit egalitatea cu un șut subtil în minutul 81.

Rezerva Jack Grealish a părut să aducă victoria lui City în minutul 81, dar Kulusevski a reușit să egaleze în ultimele momente. Echipa lui Guardiola a fost nemulțumită de decizia arbitrului de a opri jocul în timpul unui atac promițător, iar meciul s-a încheiat într-un climat tensionat.

Cu acest rezultat, City se află acum pe locul al treilea în clasament, la trei puncte în spatele liderului Arsenal și unul în spatele lui Liverpool. Echipa lui Guardiola ratează șansa de a urca pe primul loc și este nevoită să se concentreze pentru a recupera diferența în etapele următoare ale sezonului.