Type to search

Stiri Ligue 1

PSG Zdrobește AS Monaco cu un Spectacol Scânteietor și își Consolidează Poziția de Lider în Ligue 1

Avatar of Xpert Bet
Share

Ligue 1, PSG, Monaco Mbappe, Dembele, Vitinha, Luis Enrique,

Într-un meci plin de intensitate, Paris St Germain a oferit o performanță excelentă, învingând AS Monaco cu un impresionant 5-2. Cu cinci jucători diferiți care au contribuit la marcarea golurilor, PSG și-a consolidat poziția de lider în clasamentul Ligue 1.

Paris St Germain a deschis scorul în minutul 18, când Goncalo Ramos a profitat de o respingere a portarului lui Monaco, Philipp Kohn. Cu toate acestea, Takumi Minamino de la Monaco a egalat patru minute mai târziu, profitând de o greșeală a portarului Gianluigi Donnarumma.

A fost un prim act plin de evenimente într-un meci marcat de o serie de schimbări de lider și momente dramatice.

Ousmane Dembele

Mbappe, Dembele, și Alții Strălucesc într-un Meci Plin de Goluri

Kylian Mbappe, în calitate de marcator principal al Ligii 1 în acest sezon cu 14 goluri, și-a adăugat contribuția printr-un penalty transformat în minutul 39, restabilind avantajul pentru PSG.

Ousmane Dembele a marcat primul său gol al sezonului în minutul 70, extinzând avantajul echipei lui Luis Enrique. Vitinha a adăugat un al patrulea gol pentru PSG cu un șut superb de la marginea careului în minutul 72, iar Randal Kolo Muani a completat spectacolul cu golul cinci în timpul de prelungire.

De partea cealaltă, Folarin Balogun a redus din diferență pentru Monaco în minutul 75, dar nu a fost suficient pentru a schimba cursul meciului.