Stiri Premier League

Demonstrație de Forță: Manchester United Își Zdrobește Adversarul Everton cu 3-0

Garnacho Încheie Perfect cu o Foarfecă Magistrală - Manchester United Câștigă Fără Probleme

Într-un spectacol de forță, Manchester United s-a impus cu 3-0 împotriva lui Everton, într-o partidă în care tânărul Garnacho a strălucit cu o foarfecă spectaculoasă în minutul trei. Golul său a fost o capodoperă și a amintit de renumitul gol al lui Wayne Rooney din derby-ul Manchesterului din 2011.

Captainul echipei, Bruno Fernandes, a descris golul lui Garnacho drept „superb” și „ceva incredibil”. Manchester United, condusă acum de Erik ten Hag, ocupă acum locul șase în clasament, cu 24 de puncte după 13 meciuri.

Manchester United a demonstrat din nou că și-a revenit după un început de sezon mai dificil și rămâne una dintre echipele de temut din Premier League.

Rashford șutează și înscrie

Rashford și Martial Contribuie la Victoria Solidă în Fața unui Everton Penalizat cu 10 Puncte

Marcus Rashford și Anthony Martial au completat victoria în repriza a doua, iar United a continuat seria impresionantă de cinci victorii în ultimele șase meciuri.

Everton, aflată într-o situație dificilă după ce a fost penalizată cu 10 puncte pentru încălcarea regulilor financiare ale ligii, ocupă acum penultimul loc în clasament, cu doar patru puncte.

Rashford a marcat un penalty în minutul 56, iar Martial a închis tabela în minutul 75, condamnând Everton la o nouă înfrângere. Fanii lui Everton au protestat vizibil împotriva deciziei de a li se lua 10 puncte, iar Goodison Park a devenit un adevărat ocean de nemulțumire.